Ako dopadol Hotel v mlynskej doline? (realita na Slovensku)

Autor: Marek Stašák | 28.9.2011 o 18:47 | (upravené 28.9.2011 o 19:13) Karma článku: 6,13 | Prečítané:  1582x

Nadväzujem na článok, ktorý som písal ešte len, keď sa hotel v mlynskej doline v Bratislave ešte len začal stavať. Tu je odkaz http://marekstasak.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=247171&bk=92347. Hotel sa teda nachádza v mlynskej doline, konkrétne pridelený ku Galérií Cubicon, aj keď v plánoch stavby s ním nepočítali...

Prešla nejaká ta doba od toho ako som spomínal, že načo nám bude v Bratislave ďalší hotel a to ešte navyše v internátnom mestečku, čiže lokalite, ktorá pre turistov nebude atraktívna a navyše tento hotel kazí konečný dojem z novopostavenej galérií Cubicon.

Ako stavba pokračuje?

Odpoveď je jednoduchá, hrubá stavba je už postavená, čiže svieti novopostavená stavba zo železobetónu a murovaných tvaroviek. Ale čo ďalej? No predsa nič, stavebníci rozobrali a odniesli žeriav, odniesli všetko železo, tak aby sa nedostalo do pravých rúk a ukončili stavbu a ďalej pokračovať v najbližšej dobe istotne nebudú.

Rozumné odpovede na to, že prečo je stavba zastavená sú možné len tri a ja sa skôr prikláňam k tejto prvej.

1. Stavba sa nenachádza v územnom pláne a táto parcela je pod vlastníkom galérie cubicon, čiže je možnosť, že ďaľšia ohavná stavba na Slovensku vyrástla bez stavebného povolenia. Pokuta za takúto čiernu stavbu sa môže vyšplhať do výšky 5 miliónov SK, čo je pre developera zanedbateľný peniaz a može s týmito peniazmi počítať rovno v nákladoch na stavbu, ako sa to u nás stalo zvykom. Je to len malý zádrheľ, že musí práce na stavbe ukončiť, pokiaľ stavebný úrad už neodobrí túto stavbu.

2. Investorovi došli peniaze? Táto možnosť sa mi nezdá reálna, lebo pri začatí stavby musí investor vedieť všetky počiatočné náklady na stavbu, samozrejme sa môžu tieto náklady navýšiť, ale žeby až tak, že po hrubej stavbe musel práce na svojej budove ukončiť?

3. Táto možnosť je vlastne kombináciou predošlých, pretože ako som už hovoril táto stavba nebola v žiadnom nákrese galérie Cubicon, ani v územnom pláne Bratislavy, takže pravdepodobne je postavená celá na čierno a teraz sa čaká na podlácanie každého možného úradnika aby stavba bola odobrená a mohlo sa opäť stavať. A toto podplácanie istotne stojí neskutočné peniaze, takže možno aj preto žeriav, ako najdrahšia položka, ktorá je na stavbe prenajatá musela opustiť stavenisko.

Slovenská realita? Je asi taká, že kde je kúsok voľného miesta, tam developer chce postaviť hočico, čo by mu prinieslo peniaze a ešte väčsiu nenažranosť.

Ale pozrime sa na to z druhej strany, čo na to hovoria asi ľudia, ktorí majú balkóny asi necelých 10 metrov od tejto rozostavanej stavby, čo na to povedia návštevníci galérie Cubicon, a hlavne čo povie na to obyčajný človek čakujúci na zastávke MHD, keď uvidí ako otrasná novostavba kazí okolie?

Ja môžem povedať len to, že s Bratislavou a jej územným plánom za chvíľu budeme v sklenenej džungli a z vrchného okna budú na nás pozerať developeri a medliť si ruky ako luxusne a lacno sa dá všetko na našich úradoch vybaviť.

ďakujem...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

DOMOV

Kaliňák nepovažuje sotenie ženy za podstatné, nová ombudsmanka to skúma

Policajný prezident Tibor Gašpar chce zlepšiť psychickú prípravu policajtov. Kamery sú ale v nedohľadne.

DOMOV

Kiska, Kaliňák či Matovič. Ako reagujú politici na návrh na rozpustenie ĽSNS

Smer pripomína Adolfa Hitlera, Most-híd hovorí o logickom kroku.


Už ste čítali?