Buzerovať a inkasovať...

Autor: Marek Stašák | 11.3.2012 o 15:23 | Karma článku: 12,15 | Prečítané:  1392x

Biele, sivé metalizové autá so zeleným pruhom a k tomu s nápisom Polícia majú ukazovať spravodlivosť a hlavne dodržiavať zákon a poriadok. Pomáhať a chrániť, nápis, ktorý na autách českých policajných autách už má nejaký ten rok a na Slovensku teda samozrejme tiež nesmie chýbať, pretože nič nové sa proste vymyslieť asi nedá (autor nápisu slovenského prekladu zinkasoval za elegantný nápad 2 tisíc eur).

Takže pomáhať a chrániť? Naozaj trefný názov, ktorý by mal platiť a ľudia by sa mali aj o neho opierať v ťažkej chvíli. Škoda toho, že tento nápis ostal iba bielou nálepkou na zelenom pruhu pri spätnom zrkadle a ukázal sa skôr v poslednej dobe ako presný opak.

Moje osobné skúsenosti s policajtmi sú viac ako vysoké. Priraďujem to môjmu vzhľadu, ktorý ich asi provokuje, aj keď len chodí po ulici so slúchadlami na ušiach. Osobných prehliadok som zažil viac ako dosť a už ma unavuje veta, že policajti to robia len pre moju bezpečnosť. Prvé nervy pretiekli, keď som sa vracal z obedu pešo popri Dunaju od River parku, kde ma zastavila policajná hliadka s neskutočnou nervozitou, pretože som ich nepočul ako po mne trúbia a vykrikujú. Hneď zhurta to začalo, na otázku, či mám pre sebe nejaké drogy alebo zbrane, som viac ako zvyknutý, takže som odpovedal razantne, že nie. Pokračujeme po mojej odpovedi otázkou, máte pri sebe nejaké drogy alebo zbrane? Už sa pozerám na krásnu oblohu a s úsmevom odpovedám opäť nie. Policajti už mierne nasrdený odpovedajú, aby som pochopil, že keď nájdu pri mne nejaké zbrane alebo drogy, budem mať z toho veľký problém, takže naposledy sa ma pýtajú, či pri sebe nemám zbrane alebo drogy. Už naozaj prišlo moje rozčarovanie a s prehľadom sa priznávam, že pri sebe mám veľmi ostrý otvárač na konzervy pripnutý na kľúčoch a že ho pomaly z vrecka vytiahnem a položím na kapotu. Začala buzerácia, policajti nasrdený hovoria, aby som si dal dole bundu a vytiahol si doklady, že ide o osobnú prehliadku. Prehľadali všetko, popri tom som si popočúval, aký som drzý a zaslúžil by som si pokutu a top bol, že moja bunda má strašne veľa vrecák a že môžem to mať ukryté kdekoľvek. Moja otázka bola jasná, že čo by som mal mať ukryté kdekoľvek, no nepochodila, pretože odpoveď bola asi taká, že vy sami viete čo hľadáme. Po prehľadaní všetkého čo som mal pri sebe som sa poďakoval, že teraz sa už cítim naozaj bezpečne a na to som už odchádzal a v diaľke začul iba slovo zasran. Niet čo dodať, buzerácia, pretože drogy a zbrane pri sebe môže mať ktokoľvek, prečo teda neurobili prehliadku aj ľuďom v oblekoch, ktorí sa prechádzali okolo mňa? J Čo som spravil, aby som si zaslúžil takúto prehliadku? Ochránili ma, alebo mi pomohli?

P.S.:  Policajti pomáhať a chrániť svojím spôsobom budú, ale ďaľším spôsobom nikdy nebudú, pretože sú stále dosadení ľudmi z hora, ktorí chcú bojovať proti korupcii korupciou. Čo na to povedať, vodné delá a korytnačky to samé ukazujú aj v týchto dňoch. Takže hor sa nič veľké neobjasniť, buzerovať a inkasovať, aby sa človek cítil chránený a v bezpečí..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?